Jezu Ufam Tobie
Boże Miłosierdzie - Jezu Ufam Tobie

 

 

 Świątynia Opaczności Bożej - Łagiewniki
 Akt oddania się Bożenu Miłosierdziu
 Historia obrazu Jezusa Miłosiernego

Obraz "Jezu ufam Tobie"

Obraz ?Jezu ufam TobieObraz "Jezu ufam Tobie" został namalowany po raz pierwszy w historii Kościoła na wyraźne żądanie Jezusa, który przekazał je Siostrze Faustynie 22 lutego 1931 r. w Płocku.

Oto, co na ten temat napisała Siostra Faustyna: Wieczorem, kiedy byłam w celi, ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. W milczeniu wpatrywałam się w Pana, dusza moja była przejęta bojaźnią, ale i radością wielką.
Po chwili powiedział mi Jezus: wymaluj obraz według tego rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie
(Dz 44).

Obraz przedstawia więc zmartwychwstałego Zbawiciela, który przynosi ludziom pokój przez odpuszczenie grzechów, za cenę swej męki i śmierci krzyżowej. Promienie krwi i wody, płynące z przebitego włócznią Serca (niewidocznego na obrazie) oraz blizny po ranach ukrzyżowania przywołują wydarzenia z Wielkiego Piątku (por. J 19,17-18; 33-37). Obraz Jezusa Miłosiernego łączy więc w sobie te dwa ewangeliczne wydarzenia, które najpełniej mówią o miłości Boga do człowieka.

Treść tego obrazu bardzo ściśle wiąże się z liturgią II Niedzieli Wielkanocnej. Kościół czyta w tym dniu Ewangelię według św. Jana o ukazaniu się zmartwychwstałego Chrystusa w Wieczerniku i ustanowieniu sakramentu pokuty (por.20,19-29).

Charakterystyczne dla tego wizerunku Chrystusa są dwa promienie. Jezus, zapytany o ich znaczenie, wyjaśnił Blady promień oznacza wodę, która usprawiedliwia duszę, czerwony promień oznacza krew, która jest życiem dusz [...]. Szczęśliwy, kto w ich cieniu żyć będzie, bo nie dosięgnie go sprawiedliwa ręka Boga (Dz 299). Oczyszcza duszę sakrament chrztu i pokuty, a karmi je najobficiej Eucharystia - więc te dwa promienie oznaczają sakramenty i wszelkie łaski Ducha Świętego, którego biblijnym symbolem jest woda, oraz nowe przymierze Boga z człowiekiem zawarte we krwi Chrystusa.

Obraz nie tylko przedstawia Miłosierdzie Boże ale pełni również rolę znaku, który ma przypominać o obowiązku chrześcijańskiej ufności względem Boga i czynne] miłości w stosunku do bliźnich.

W opisie obrazu - z woli Chrystusa - są umieszczone słowa: Jezu ufam Tobie! Obraz ten - powiedział także Pan Jezus - ma przypominać żądania mojego miłosierdzia, bo nawet wiara najsilniejsza nic nie pomoże bez uczynków (Dz 742).

Do tak rozumianego kultu obrazu, polegającego na postawie chrześcijańskiej ufności i miłosierdzia, Jezus przywiązał specjalne obietnice: wiecznego zbawienia, dużych postępów na drodze chrześcijańskiej doskonałości, łaskę szczęśliwej śmierci i wszelkie inne łaski, o które z ufnością ludzie prosić Go będą. Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja sam bronić ją będę jako swej chwały (Dz 48).
Przez obraz ten udzielać będę wiele łask dla dusz, a przeto niech ma przystęp wszelka dusza do niego
(Dz 570)

Jezu ufam Tobie

Odpust zupełny za Koronkę
do Miłosierdzia Bożego

Od stycznia 2002 r. za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego można w całej Polsce uzyskać odpust zupełny.
Penitencjaria Apostolska 12 stycznia 2002 r. wydała akt, w którym udziela pod zwykłymi warunkami odpustu każdemu wiernemu, który "pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum".
Dekret dotyczy całego terytorium Polski. Warunki to:

sakramentalna spowiedź,
Komunia św.,
modlitwa w intencjach Ojca Świętego

Całkowita wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
Jeżeli zaś ci wierni z powodu choroby (lub innej słusznej racji) nie będą mogli wyjść z domu, ale odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym, to pod zwykłymi warunkami również zyskują odpust zupełny.
Zezwolenie to odpowiedź na prośbę wyrażoną przez kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski i przewodniczącego Konferencji Episkopatu, występującego w imieniu biskupów polskich zebranych na 315. Zebraniu Plenarnym w Częstochowie w dniach 29-30 listopada 2001 r.
W archidiecezji krakowskiej można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie koronki już od 26 maja 2001 r. Z prośbą o to zwrócił się w ub. r. kard. Franciszek Macharski. W archidiecezji krakowskiej mogą go otrzymać - również pod zwykłymi warunkami - także osoby, które modlą się Koronką do Miłosierdzia Bożego we wspólnocie, której przewodniczy arcybiskup krakowski albo kapłan przez niego delegowany, a także chorzy i inni wierni, którzy modlą się za pośrednictwem radia lub telewizji.

 

Komentarze   

 
0 #53 janina 2015-02-22 23:54
Jezu ufam Tobie,ze slyszysz moje blagania,;ouwol nienie jacka z alkoholizmu i nawrocenie laske spowiedzi,aby dzieci jego odczuly opieke ojca,o pomoc w mlodzienczych problemach sercowych i szkolnych dla szymona,asi,kub y.prosze o uzdrowienie mnie z choroby raka piersi abym mogla jeszcze opiekowac sie wnukami.Jezu Milosierdzia nadziejo grzesznikow dziekuje Ci.
Cytować
 
 
0 #52 Izabela 2015-02-19 22:30
Jezu,ufam Tobie. Proszę o zupełne uzdrowienie mojej córeczki Olimpii.
Cytować
 
 
0 #51 ewa 2011-02-28 12:13
Uzdrów mą duszę i ciało Jezu Miłosierny przez Cudowny obraz Twój.Obdarz łaskami o które proszę.
Cytować
 
 
0 #50 ewa 2011-02-26 17:52
proszę abyś uzdrowił moją przyjaciółke i polecam ci błąd który popełniłam względem niej Abyś go naprawił.Jezu ufam Tobie polecam ci moją przeszłość która mnie boli Abyś ją naprawił Jezu ufam Tobie. Polecam Twojemu Miłosierdziu wspaniałych lekarzy w szpitalu którym się leczyłam a szczególnie tego który mnie operował ostatnio Proszę o łaski dla nich a szczególnie dla dr.I i żeby jego ręce robiły cuda.Jezu Ufam Tobie Proszę o zdrowie dla mojej znajomej którą lubię i szczęśliwy przebieg w leczeniu dla mojej koleżanki wiadomej wylecz jej problem z mową.I łaski dla mojego lek.den. i żeby miał wielu pacjentów.
Cytować
 
 
0 #49 ewa 2011-02-19 19:57
Dziękuje Panie Jezu za Twój cudowny obraz który uwielbiam i koronkę do Twojego miłosierdzia i za dobrą radę.Ja pragnę wierzyć że wszystko otrzymam z Twego Miłosierdza,pro szę proszę o łaski i nie zapominaj o mnie
Cytować
 
 
0 #48 Andre 2011-01-02 21:13
Napisz: - Jestem święty po trzykroć i brzydzę się najmniejszym grzechem. Nie mogę kochać duszy, którą plami grzech, ale kiedy żałuje, to nie ma granicy dla Mojej hojności, jaką mam ku niej. Miłosierdzie Moje ogarnia ją i usprawiedliwia. Miłosierdziem Swoim ścigam grzeszników na wszystkich drogach ich i raduje się Serce Moje, gdy oni wracają do Mnie. Zapominam o goryczach, którymi poili Serce Moje, a cieszę się z ich powrotu. Powiedz grzesznikom, że żaden nie ujdzie ręki Mojej. Jeżeli uciekają przed miłosiernym Sercem Moim, wpadną w sprawiedliwe ręce Moje. Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję [się] w tętno ich serca, kiedy uderzy dla Mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski Moje, poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im czego pragną.(Dz 172
Cytować
 
 
0 #47 ŁUKASZ 2010-12-21 09:46
DZIĘKI ZA UFNOŚĆ, ŻE CODZIENNA MODLITWA POMAGA MI MIĆ WIARE.nkgrr
Cytować
 
 
0 #46 ŁUKASZ 2010-12-21 09:43
DZIĘKI CI MIŁOSIERNY BOŻE ZA ŻYCIE, ZA DOBRĄ ŻONĘ, DOBRE DZIECI I ZA NIEUSTANNĄ OPIEKĘ NAD NAMI.
Cytować
 
 
0 #45 Iwona 2010-12-11 01:38
MILOSIERNY JEZU UFAM TOBIE.BLAGAM CIEBIE O SPECJALNE LASKI DLA MOJEJ MAMY STANISLAWY.DOBR Y JEZU DOPOMOZ ABY OPERACJA ,KTORA JA CZEKA 16-GO GRUDNIA 2010 UDALA SIE I GUZ ,KTORY BEDE USUWAC NIE BYL GROZNY I ABY MAMA POWROCILA DO ZDROWIA.MILOSIE RNY JEZU UFAM TOBIE
Cytować
 
 
0 #44 Marcin 2010-12-07 23:50
Dziękuję za otrzymane łaski,
Dziękuję Jezu że jesteś przy mnie!
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież


Sonda

Czy przedsoborowa Msza Trydencka? (po łacinie)
 

Polecany link, kliknij

Reklama

Kto jest teraz on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 131 gości