Modlitwy przed rachunkiem sumienia
Życie Kościoła - Sakrament pokuty


PROŚBA O ŚWIATŁO DUCHA ŚWIĘTEGO

Przyjdź Duchu Święty,
oświeć mój rozum,
bym pozna! moje grzechy.
Wzbudź w moim sercu żal
i spraw, bym szczerze dążył do poprawy.

O ŁASKĘ SKRUCHY

Wszechmogący i najłaskawszy Boże, który dla spragnionego ludu wyprowadziłeś ze skały źródło wody żywej, wywiedź z twardego serca mojego łzy skruchy, abym mógł opłakiwać swoje grzechy i zasłużył u Twego miłosierdzia na ich odpuszczenie.
Proszę Cię, Panie Boże, wejrzyj łaskawie na moje modlitwy, które zanoszę do Ciebie, i wyciśnij z moich oczu strumienie łez, abym mógł nimi ugasić płomienie kary, na którą zasłużyłem swoimi grzechami.
Panie Boże, wlej w moje serce łaskę Ducha Świętego, niech ona sprawi, abym łzami skruchy obmył zmazy swoich grzechów i dostąpił z Twojej dobroci upragnionego przebaczenia. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

DO CHRYSTUSA UKRZYŻOWANEGO

Dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed obliczem Twoim i w największej żarliwości ducha proszę Cię i błagam, abyś wszczepi! w serce me najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości oraz prawdziwą skruchę za grzechy moje i silną wolę poprawy. Oto z głębokim uczuciem i bólem serca oglądam w duchu pięć ran Twoich i myślą w nich się zatapiam, mając przed oczyma to, co w usta Twoje, o dobry Jezu, włoży! już prorok Dawid: Przebili ręce moje i nogi moje, policzyli wszystkie kości moje. Daj mi poznać moją grzeszność oraz Twoje nieskończone miłosierdzie.

 

Komentarze   

 
0 #24 ELZBIETA 2016-02-26 20:45
BOZE W ROKU MILOSIERDZIA PROSZE CIEBIE O LASKE WYBACZENIA MI MOICH WIN I PROSZE O LASKE UTRACONEJ WIARY O PRZEMINE SERC JEZU RATUJ BO GINIEMY BEZ CIEBIE JESTESMY NIKIM CIERPIA DZIECI OD ZLEGO UWONIJ NS BO TY WSZYSTKO MOZESZ JEDYN MILOSCI TO TY JESTES NJWAZNIEJSZY A JA LUDZI SLUCHALAM BOZE ZAZDROSC CHCIWOSC TO NIE O TYM NUCZALES TY KOCHLES I PRZEBCZALES POMOZ BLGM
Cytować
 
 
0 #23 Wojciech 2016-02-21 21:05
Panie Boże Maryjo i wszyscy święci przepraszam za wszystkie grzechy moje błagam o wybaczenie i daj mi przystąpić do sakramentu pokuty proszę cię o potrzebne łaski i daj mi z dnia na dzień stawać się coraz lepszym człowiekiem
Cytować
 
 
0 #22 Bibianna 2016-01-24 07:58
Przepraszam cie Najdrozszy Najukochanszy Panie Jezu Chryste za wszystko zlo co w moim zyciu uczynilam i co nie pdobalo i nie podoba Tobie.Blagam Cie najdrozszy Panie Moj oczysc moje mysli zle i Pomoz mi przegonic szatana i wszystko zle co z nim jest zwiazane .Blagam Cie wysluchaj mnie nie gardz mna moj Panie bo masz do tego prawo ale ja mam ufnosc ze w Twoim Milosierdziu znajdzie sie takze miejsce i dla mnie prosze
Cytować
 
 
+2 #21 Mateusz 2016-01-16 00:24
Boże Wszechmogący błagam Cię z całej duszy mojej o przebaczenie i odkupienie moich grzechów,o pogodzenie się z samym sobą swoim rozumem,ciałem i duszą.Byłem bardzo złym człowiekiem i nie przejmowałem się niczym,ponoszę za to ogromne cierpienie ale zmądrzałem,zroz umiałem wszystko,czas mnie zmienił.Chcę być dobrym człowiekiem..BO ŻE ,odpuść mi grzechy,wyzwól z marazmu.Błagam.
Cytować
 
 
0 #20 Przepraszam 2015-12-19 06:57
Przepraszam Boże, proszę Cię o przeżycie jak najlepszej spowiedzi przedświąteczne j, oraz samych Świat w rodzinnym gronie. Dziękuje Ci Boże za wszystkie łaski. Kocham Cię bardzo, nigdy o Tobie nie zapominam
Cytować
 
 
0 #19 Ania 2015-12-19 06:54
Przepraszam Boże za wszystkie grzechy, wiem ze zawsze jest mi cieżko z nich sie poprawić. Staram sie najbardziej jak mogę, dziś przystąpiąpie do Sakramentu Pokuty przed Swietami Bożego Narodzenia, cały rok na to Święto czekałam. Boże daj mi jak najlepsze przeżycie tych Świat, o łaski dla rodziny, oraz proszę Cię by nikt w to święto nie został sam. Proszę Cię rownież, o jak najlepsza Spowiedź, przypomnienie sobie wszystkich grzechów, od tych lekkich do najgorszych. Dziękuje Ci Boże, Kocham Cię i nigdy o Tobie nie zapominam.
Cytować
 
 
0 #18 Grzeszna 2015-11-13 20:29
Przepraszam
Cytować
 
 
0 #17 Sara 2015-11-06 17:10
Przepraszam Cie Boze za wszystkie grzechy moje,wybacz mi je ,nie potępiają mnie ,zmiłuj sie nademna.prosze o miłosierdzie .
Cytować
 
 
+1 #16 wojciech 2015-09-20 18:52
proszę o wybaczenie
Cytować
 
 
0 #15 kapi 2015-07-08 17:40
Panie, Ojcze, Boże jedyny i prawdziwy. proszę cię wybacz mi wszystkie grzechy bo zle mi z nimi na sercu. przez Chrystusa Pana naszego.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież


Sonda

Czy przedsoborowa Msza Trydencka? (po łacinie)
 

Polecany link, kliknij

Reklama

Kto jest teraz on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 80 gości